Trăim zile în care uriașii se războiesc cu sufletele noastre mai mult ca oricând.
Zile când, trântiți la pământ de deznădejde, de frică, de spaima zilei de mâine, de prezentul care nu e așa cum ni-l dorim noi, și, nu vedem ieșirea din situațiile sau problemele pe care le avem. Uitând că defapt, toate sunt în mana lui Dumnezeu care deține controlul absolut!
Până când vei lăsa frica și grijile să te doboare? Până când vei privi doar la ceea ce văd ochii tăi?
Nu te teme! Încrede-te în Dumnezeu! Privește la El!
Dumnezeu e de partea ta!
Dumnezeu te iubește și nu te-a părăsit!
Dumnezeu e locul tău de adăpost! Spune-i Lui neliniștea inimii tale, tot ce te apasă, ce te frământă, ce te doboară. Totul! Vino la El! El abia așteaptă! Destul ai lăsat vocea celui rău să răsune în ființa ta, spunându-ți că nu se poate!
“Isus S-a uitat ţintă la ei și le-a zis: „La oameni lucrul acesta este cu neputinţă, dar la Dumnezeu toate lucrurile sunt cu putinţă.” Matei 19:26
Fă-ți partea și fă un pas prin credinţă, în El!
Eduard Magyar
Sursa Foto: Razvan Vitionescu